Archív 2011

02.04.2015 22:49Skar 2011 Khyi-Mi Bod-ja Lamleh Aj keď to tu na stránkach tak nevyzeralo, za posledný polrok sa toho u nás dialo veľmi veľa. Skúsim to teda zostručniť. JWW 2011, MultiJCh. Khyi-Mi Bod-ja Lamleh aj naďalej žiaril na výstavách, vypichnem iba jeho veľké víťazstvo na Tibet Dog Europe 2011 vo Werle (D). Psíkov zo 16 krajín posudzovala špecialistka na rasu, dlhoročná chovateľka TT, p. Sara Cross More (GB). 18-mesačný Bod-ja nastúpil do strednej triedy, ktorú vyhral s titulom Výborný 1, VDH CAC. Potom nastúpil s víťazmi tried otvorenej a šampiónov do súboja o prestížny titul SKAR a titul KTR CAC. Po tvrdom súboji s dvoma Američanmi Bod-ja titul vyhral a nakoniec sa stal najkrajším psom. Veľmi si vážime aj posudok od tejto renomovanej odborníčky, preto ho aj zverejňujeme: "Exc. young dog, super head + expr., lovely outline, corr. balance throughout, exc. bone + feet, really true TT type, exc. mover."
Na ďalších výstavách sa mu tiež vynikajúco darilo, niekoľkokrát sa stal víťazom rasy BOB a veľmi úspešný bol aj v záverečných súťažiach. Pozrite si kompletné Bod-jove výstavné výsledky.

JCh. Khyi-Mi Bunti Lamleh Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh Vynikajúco sa počas posledného polroka darilo sa aj našim ďalším odchovom:
GCh. Ch. Khyi-Mi Ardin Lamleh splnila podmienky na získanie titulu Interšampión (C.I.B.).
Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh sa stal Českým šampiónom.
JCh. Khyi-Mi Barri Burri Lamleh sa stala Šampiónkou Ruska.
JCh. Khyi-Mi Bhagya Lamleh sa stala Junioršampiónkou Slovenska.
JCh. Khyi-Mi Bunti Lamleh zo strednej triedy už niekoľkokrát získala BOB a umiestnila sa aj v záverečných súťažiach.
Majiteľom našich šteniatok srdečne blahoželáme a ďakujeme za pozdravy a fotografie ako výstavákom, tak aj gaučákom!

Aj našu jedinečnú Bhoominku občas ešte prevetráme v kruhu, aby jej nebolo ľúto. A ona nám to opláca výsledkami, na ktoré môžeme byť stále pyšní! Na TDE sa stala víťazkou čestnej triedy s nasledujúcim posudkom: "exc. quality bitch, lovely fem. head + expr. exc. neck+well-laid shoulders, good spring of rib, short loin, very well-made hindquarters, nice low-set hock, exc. overall balance, exc. mover, lovely coat + condition, lovely size."
Okrem výstav si so psíkmi užívame aj pravidelné prechádzky a spoločné tibeťácke výlety - Prechádzka po Hloučeli, parížske parky, Druhý hanácký výlet s TT.

C.I.B., GCh., MultiCh. Bhoomi Lamleh Schambala Martina, Bhoomi, Bod-ja JWW-2011, Skar, MultiJCh. Khyi-Mi Bod-ja Lamleh
Khyi-Mi Tibetan Terrier

Svetový víťaz mladých 2011 Khyi-Mi Bod-ja LamlehSvetový víťaz mladých 2011 Khyi-Mi Bod-ja Lamleh10. 7. 2011 Náš mladý psík Khyi-Mi Bod-ja Lamleh ukončil svoju kariéru v triede mladých na Svetovej výstave v Paríži (F) vo veľkom štýle! Svoju triedu tam vyhral a s hodnotením Výborný 1 od rozhodcu p. Guya Mansencala (F) získal titul!!! Svetový víťaz mladých 2011 !!!

ICh. MultiCh. Bhoomi Lamleh SchambalaKhyi-Mi Bhagya Lamleh
Jeho mama Bhoomi a jeho sestra Bhagya získali známku Výborná! Sme veľmi šťastní a srdečne blahoželáme pánovi Bhagye - Martinovi Zacpalovi!

Za krásne fotky ďakujeme nášmu kamarátovi Martinovi Krotilovi.

Khyi-Mi Tibetan Terrier
Barri Burri na obálke časopisu TT Talk
Sme veľmi hrdí
na sučku z nášho chovu, JCh. Khyi-Mi Barri Burri Lamleh, ktorá žije v Rusku. Objavila sa na obálke spravodaja anglického klubu TTA - TT Talk!!!!
Ďakujeme Marine Prokhorovej za tak vynikajúcu reprezentáciu Khyi-Mi!!!
Khyi-Mi Tibetan Terrier

veselý Bod-ja v kruhuDerby BIG 3 Khyi-mi Bod-ja Lamleh5. 6. 2011 Úžasný deň na Derby Winner CACIB Show 2011 v Nitre!!!
Náš Bod-ja (MultiJCh. JBIS Khy-Mi Bod-ja Lamleh) si z triedy mladých vybehal u rozhodkyne p. Olgy Kupriyanovej Sinko (SLO) Výborný 1, CAJC, Derby Winner 2011, Junior BOB a BEST OF BREED a v záverečných súťažiach ho p. Vlado Javorčík ocenil titulom Derby Best In Group 3.
Veľmi pekne ďakujeme rozhodcom za ocenenie Bod-ju a Martine Trávničkovej a tímu dog-foto.com za tieto krásne fotky.

Khyi-Mi Tibetan Terrier

4. 6. 2011 si Bod-ja zabehal aj na GRAND PRIX NITRA a u pani Katalin Radvánszky (H) získal V1, CAJC, GRAND PRIX SLOVAKIA JUNIOR WINNER 2011.

Khyi-Mi Tibetan Terrier

res. Best In Show Bhoomi Lamleh Schambala 4. 6. 2011 Letná výstava Klubu tibetských plemien v Nitre

Pre Khyi-Mi to bol výborný deň!
JCh. JBIS Khyi-Mi Bod-ja Lamleh Výborný 1, Junior Club Winner,
JBIS Khyi-Mi Bhagya Lamleh Výborná 2,
GCh. Khyi-Mi Ardin Lamleh Výborná 2,
Best Brace In Show - Bod-ja & Bhoomi Junior Club Winner Khyi-Mi Bod-ja Lamleh a MultiCh. C.I.B. Bhoomi Lamleh Schambala Výborná 1, CC, NOVÁ KLUBOVÁ šampiónka, Klubový víťaz, BOB a Res. Best In Show!!!!!
Nakoniec vyhrali Bhoomi a Bodja ako pár aj prvé miesto - Best In Show pár! Ďakujeme Lenke Podlohovej za fotky a všetkým priateľom, ktorí prispeli k tomu, aby bol tento deň na klubovej výstave krásny. Nemohlo to byť lepšie.

Khyi-Mi Tibetan Terrier
JuniorBIG3 Khyi-Mi Bod-ja Lamleh 22. 5. 2011 Na medzinárodnej výstave psov v Salzburgu (A) mal náš Bod-ja (JCh. JBIS Khyi-Mi Bod-ja Lamleh) zase jeden zo svojich skvelých dní! Posudzovateľka p. Monika Blaha (A) ho ocenila Výborný 1, Jugendbester a tým splnil podmienky na svoj už tretí titul Junioršampión.
V záverečných súťažiach sa tiež umiestnil a získal Junior BEST IN GROUP 3 - posudzovala p. Jaroslava Ovesná (CZ)! Za túto fotku ďakujeme tímu dog-foto.com!
Khyi-Mi Tibetan Terrier
Best Of Breed Khyi-Mi Bod-ja Lamleh 14. - 15. 5. 2011 Springduodanube show Bratislava.
Náš Bod-ja (JCh. CRO, SK JBIS Khyi-Mi Bod-ja Lamleh) vyhral 14. 5. 2011 znova svoju triedu (mladých) s hodnotením Výborný 1, CAJC a kvalifikácia CRUFT'S ! Rozhodcom bol pán Robert Kanás (SK).
Na ďalší deň náš iba 13 mesačný Bod-ja dosiahol ešte vyššie! Výborný 1, CAJC a BEST OF BREED u p. Chie Ejima (JAP)! V záverečných súťažiach bol vybraný medzi finalistov Junior Best In Show.
Za túto krásnu fotku veľmi pekne ďakujeme Jakubovi Antošovi!
Khyi-Mi Tibetan Terrier
Junior Best In Show Khyi-Mi Bhagya Lamleh 7. 5. 2011 Aké úžasné prekvapenie! Khyi-Mi Bhagya Lamleh s jej majiteľom Martinom Zacpalom vyhrali na krajskej výstave v Hlučíne (CZ)
BEST IN SHOW JUNIOR!!!!!
Veľmi sa tešíme a blahoželáme! Marťas, len tak ďalej!!!
Khyi-Mi Tibetan Terrier

6. 5. 2011 Náš prvý vrh dnes oslávil tretie narodeniny! Z našich piatich Áčok vyrástli dvaja výstavní šampióni a traja dokonalí gaučáci. Všetci piati sú miláčikmi svojich rodín. Vďaka prvému vrhu sa Bhoominka stala babičkou. Milí Ňuki, Ardin, Anshu, Aryan a Tarko! Máme vás radi a prajeme vám, nech vás vaše rodiny navždy milujú tak, ako doteraz!

Khyi-Mi Tibetan Terrier

1. 5. 2011 Juchuchuuuu, ďalší skvelý výstavný víkend pre 12 mesačné Khyi-Mi Béčka! Krásavica JCh. Khyi-Mi Bunti Lamleh znova vyhrala triedu mladých s hodnotením Výborná 1, Best Junior a Klubový Víťaz Mladých na klubovej výstave v Poľsku!!!! Veľmi sa tešíme a blahoželáme jej majiteľke Jolante Cicheckej!
A sme veľmi pyšní aj na nášho veselého mládenca JBIS JCh. Khyi-Mi Bod-ja Lamleh, ktorý na Celoštátnej výstave v Banskej Bystrici (SK) získal Výborný 1, CAJC a Best Of Breed z triedy mladých u p. Bučka (SK) a v záverečných súťažiach sa dostal do užšieho výberu na BIS Junior.

Khyi-Mi Tibetan Terrier

JCh. Khyi-Mi Bunti Lamleh 16. 4. 2011 NOVÁ JUNIOR ŠAMPIÓNKA pre Khyi-Mi TT!!!
Krásna ročná Khyi-Mi Bunti Lamleh, ktorá žije v Poľsku, skončila svoj juniorský šampionát Poľska s krásnym víťazstvom - Výborná 1, BOB Junior a

BEST OF BREED!!!

na Národnej výstave v Grudziadze (PL) u p. Zofie Konderly!!! Srdečne blahoželáme jej majiteľke Jolante Cicheckej a Bunti posielame pusinky!

Khyi-Mi Tibetan Terrier
Khyi-Mi Bras Bu Lamleh Ďakujeme rodine Jílkovej za krásne fotky ročného Kimiho (Khyi-Mi Bras Bu Lamleh)! Sme radi, že sa má Kimíček dobre a že sú s ním všetci v rodine spokojní. Posielame pusinku!
Khyi-Mi Bras Bu Lamleh
Khyi-Mi Tibetan Terrier
Dcéra sučky GCh. Khyi-Mi Ardin Lamleh 13. 4. 2011
sa Ardinke, GCh. Khyi-Mi Ardin Lamleh, sučke z nášho chovu a zakladateľke chovateľskej stanice Qui Ji Mo Gui, narodila krásna sobolia dcérka!
Blahoželáme a prajeme veľa zdravia a tú najlepšiu rodinu!
Khyi-Mi Tibetan Terrier

10. 4. 2011 S naším mladým psíkom JBIS JCh. Khyi-Mi Bod-ja Lamleh sme boli na Medzinárodnej výstave psov vo Wieselburgu (A). Znova bol perfektný a od p. Brigitte Bregenzer dostal hodnotenie Výborný 1, Jugendbester. Skvelé!
A peknužká mladá Khyi-mi Bunti Lamleh získala na Národnej výstave v Legionowo (PL) od rozhodcu Zygmunta Jakubowskeho hodnotenieVýborná 1, Junior Winner, BOS a BOB Junior. Blahoželáme jej majiteľke, Jolante Cicheckej!!!

Khyi-Mi Tibetan Terrier
Syn psíka Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh Šteniatka psíka Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh 7. 4. 2011 sa krásnemu Tarkovi (Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh) z nášho chovu narodili šteniatka! Štvorlístku v ch. st. Posel štěstí prajeme veľa zdravia a tých najlepších majiteľov!
Khyi-Mi Tibetan Terrier

3. 4. 2011 zožala JCh. Khyi-Mi Barri Burri Lamleh ďalší úspech! Na výstave "Líder & Prestíž" v Moskve (RU) znovu vyhrala triedu mladých s hodnotením V1, JCAC, Best Junior. Blahoželáme Marine a Barri Burri!

Khyi-Mi Tibetan Terrier
Khyi-Mi 'B'
1. 4. 2011
Všetko najlepšie k prvým narodeninám nášmu krásnemu vrhu "Khyi-Mi B". Posielame pusy každému z ôsmich šteniatok!
Khyi-Mi Tibetan Terrier
Junior Champion of Eurazia Khyi-Mi Barri Burri Lamleh Junior Champion of Eurazia Khyi-Mi Barri Burri Lamleh 26. 3. 2011 JCh. Khyi-Mi Barri Burri Lamleh vyhrala na najprestížnejšej výstave v Rusku EURASIA 2011 V1, JCAC, Junioršampión Ruska u rozhodcu Nemanja Jovanovic (Srbsko). Veľmi sa tešíme! Blahoželáme jej majiteľke Marine Prokhorovej!
Khyi-Mi Tibetan Terrier

Bhoomi BOB CAJC Bhagya 20. 3. 2011 Šťastný víkend pre Khyi-Mi TT! Khyi-Mi Bunti Lamleh, ktorá býva v Poľsku, vyhrala na CACIB Katowice (PL) triedu mladých s výsledkom V1, Junior Winner a Best Junior!!! Blahoželáme jej majiteľke Jolante Cicheckej! Jej sestra Khyi-Mi Bhagya Lamleh, ktorá býva v Čechách, na Špeciálnej 15. výročnej v Dunajskej Lužnej výstave získala hodnotenie V2 a na CACIB Nitra vyhrala triedu mladých s výsledkom V1, CAJC!!! Blahoželáme jej majiteľkovi Martinovi Zacpalovi! A nakoniec náš domáci tím na Špeciálnej 15. výročnej v Dunajskej Lužnej: Naša krásna Bhoomi MultiCh. ICh Bhoomi Lamleh Schambala KJCH a JCHSK Bod-ja vyhrala triedu šampiónov s výsledkom V1, CAC, CC, BOB a Víťaz výročnej výstavy! BOB Junior Bunti A náš mladý psík JBIS JCh. Khyi-Mi Bod-ja Lamleh vyhral triedu mladých s výsledkom V1, CAJC, čím splnil podmienky na získanie titulov

Klubový junioršampión a Šampión krásy mladých Slovenska.

A v závere sa spolu Bhoomi a Bod-ja stali najkrajším párom výstavy:

Best In Show pár!!!
Khyi-Mi Tibetan Terrier

13.3.2011 sme dostali super správu, že JCh. Khyi-Mi Barri Burri Lamleh, má krásne nové webstránky. Kliknite si na www.lamleh.ru

Khyi-Mi Tibetan Terrier
Plush Puppy na Cruft's Plush Puppy na Cruft's 10. 3. 2011 Ako počas minulého roka, aj tento rok sme sa boli pozrieť na najväčšej výstave na svete, Cruft's, v Anglicku. Okrem fantastického pocitu z dokonalej organizácie výstavy sme sa tentoraz stretli aj s výrobcami našej obľúbenej psej kozmetiky Plush Puppy - Cheryl a Jonom Le Court. Od tohto dňa sme sa taktiež stali zástupcami Plush Puppy nielen pre Slovensko ale aj pre Rakúsko s presahom do Čiech.
Khyi-Mi Tibetan Terrier

4. - 6. 3. 2011 Misia "Záhreb" splnená! Počas tohto krásneho víkendu v Chorvátsku sa naša ICh. MultiCh. Bhoomi Lamleh Schambala stala

Šampiónkou Chorvátska

a náš mladý psík JBIS Khyi-Mi Bod-ja Lamleh behom týchto troch dní splnil podmienky svojho prvého juniorského šampionátu. Stal sa

Chorvátskym šampiónom mladých

Máme veľkú radosť!! Kompletné výstavné výsledky našich psov nájdete na ich osobných stránkach: Výstavy Bhoomi, Výstavy Bod-ja.

Khyi-Mi Tibetan Terrier

Best Of Breed Khyi-Mi Bod-ja Lamleh JBIG 3 - Bod-ja 27. 2. 2011 sme zažili krásny prekvapujúci deň na Medzinárodnej výstave psov v Grazi (A)! Naša krásna ICh. MultiCh. Bhoomi Lamleh Schambala splnila podmienky na získanie titulu

Rakúsky šampión

ale v súťaži o BOBa bola porazená... jej 10-mesačným synom!!!!! Náš úžasný JBIS Khyi-Mi Bod-ja Lamleh vyhral triedu mladých, stal sa najkrajším TT v rase - Best of Breed (z 15 TT), v súťaži najkrajších mladých získal JBIG 3 a medzi dospelými sa dokonca dostal do užšieho výberu v skupine BIG IX!!! Ďakujeme nášmu kamarátovi Radekovi za predvedenie Bhoomi v súťaži o BOB a rozhodkyniam p. Elfriede Heidecker (A) a p. Libuši Ubrovej (CZ) za ocenenie našich psov. Viac fotiek nájdete v albume z Grazu.

Khyi-Mi Tibetan Terrier

Best In Show Junior Khyi-Mi Bod-ja Lamleh najkrajší mladý jedinec výstavy - náš Bod-ja

BEST IN SHOW JUNIOR!!!!

21. 2. 2011 sme sa zúčastnili výstavy East Cup Winner 2011 v Košiciach, kde TT posudzovala známa a skúsená rozhodkyňa Monique Van Brempt (BE). Náš Bod-ja (Khyi-Mi Bod-ja Lamleh) sa pekne predviedol a veselo z kruhu odcupkal s krásnym hodnotením V1, CAJC, Junior East Winner 2011. Po pauze na spinkanie, venčenie a jedlo sa v plnej sile rozbehol do záverečných súťaží, ktoré zvládol naprosto bezchybne v pohybe aj v statike a k našej obrovskej radosti obsadil fantastické prvé miesto - stal sa najkrajším mladým jedincom výstavy - Best In Show Junior! Viac fotiek z tejto výstavy nájdete v našom FB albume.

Khyi-Mi Tibetan Terrier
Junior Champion Khyi-Mi Barri Burri Lamleh Štvornásobná Best Of Breed Khyi-Mi Barri Burri Lamleh NOVÁ JUNIOR ŠAMPIÓNKA pre Khyi-Mi!!!!
Po štyroch účastiach v triede mladých s výsledkom 4x výborná 1, 4x JCAC, 4x BOB od 4 rôznych rozhodcov z rôznych krajín sa Barri Burri stala prvou Junioršampiónkou z Khyi-Mi B vrhu. Srdečne blahoželáme Marine Prokhorovej a jej 10-mesačnej RUS JCh. Khyi-Mi Barri Burri Lamleh. Sme veľmi šťastní a hrdí!
Khyi-Mi Tibetan Terrier

29. 1. 2011 sme boli na Prvom zimnom hostýnskom TT výlete, ktorý organizovala Tarkova majiteľka Lenička s rodinou. Stretlo sa nás 12 TT a 13 ľudí, navštívili sme pamätné miesta v Bystřici pod Hostýnem a špeciálnym autobusom iba pre TT sme sa vyviezli na Hostýn. Tam sa psiská vybláznili, my sme sa naštartovali moravskou slivovicou a slovenským tatratea, prešli sme si krížovú cestu, ktorú vytvoril architekt Dušan Jurkovič, odfotili sme sa pri krásnej rozhľadni aj pri barokovom chráme, výborne sme sa spolu najedli v hostinci Ovčárna a veselo sme sa pešo vybrali strmo dolu z Hostýna späť do Bystřice, kde sme pred rozchodom zvládli ešte obrovské palacinky. Náš výlet pokračoval príjemným "rodinným" večerom u "Tarkových-Švihálkových" s najlepšou klobáskou a ochutnávkou dobrôt z pivničky. Ďakujeme za poučné rozprávanie, gombíky pre šťastie aj milé sklené zvieratká. Dvojnožci aj štvornožci sa zhodli: Tešíme sa na druhý ročník!

Khyimiatka Bhagya a Bod-ja TT v celom autobuse Príchod na Hostýn Dosiahli sme cieľ
Viac fotiek nájdete vo FB albume.
Khyi-Mi Tibetan Terrier

Best Of Breed Khyi-Mi Barri Burri Lamleh 22. - 23. 1. 2011 štartovala v Moskve na výstave Prestiž po prvýkrát v triede mladých Khyi-Mi Barri Burri Lamleh s vynikajúcim úspechom! Obidva dni získala V1, CW, CAJC and Best Of Breed!!!

Khyi-Mi Tibetan Terrier

22. 1. 2011 Khyi-Mi Bod-ja Lamleh si zabehal na Slovensku po prvýkrát v triede mladých. Na Medzinárodnej výstave v Trenčíne dostal krásny posudok a hodnotenie V1, CAJC.

Khyi-Mi Tibetan Terrier

bratia Babs-chu a Bod-ja Khyi-Mi Babs-chu Lamleh - 9 mesiacov 15. 1. 2011 sme boli na návšteve u Babsua (Khyi-Mi Babs-chu Lamleh), ktorý býva s kámošom Quickom a rodinou v Zlíne (CZ). Príjemné stretnutie TT-nadšencov sme kombinovali s ukážkami česania TT a fantastickým pohostením, za ktoré rodine Čapkových veľmi ďakujeme. Deň v kruhu priateľov bol pre nás aj pre psíkov oblažujúci.

bratia Babs-chu a Bod-ja s čiernym kamarátom Quickom domáce čierne pivo nemalo chybu po učesaní urobíme Babsulovi copík Babsu si z ničoho nerobí ťažkú hlavu Martina a Simona: 'dobre sa tu majú tie naše odchovy'
Khyi-Mi Tibetan Terrier

rodinka Khyi-Mi 9. 1. 2011 To bol ale štart výstavnej sezóny! Na národnej výstave v Olomouci naše odchovy zožali veľký úspech, keď vyhrali svoje triedy a v záverečnom behu o víťaza rasy - BOB - si zabehali najlepšia mladá - Khyi-Mi Bhagya Lamleh, najlepšia dospelá - GCh. Khyi-Mi Ardin Lamleh a najlepší dospelý Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh! Spoločnosť im v kruhu robila najlepšia veteránka, ich babička, Bhoomina mama Ich. Mocowodos X-Model Xanthia. Najvyššie ocenenie BOB vyhral takmer trojročný Tarko (Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh), ktorý krásne dospieva v srsti aj v prejave. Jeho celkové hodnotenie - V1, CAC, Národný víťaz, BOB. 9-mesačná Gya (Khyi-Mi Bhagya Lamleh) bola prvýkrát v triede mladých a hneď so super výsledkom V1, CAJC, JuniorBOB a GCh. Khyi-Mi Ardin Lamleh, ktorá bude mať na jar šteniatka, zahviezdila s výsledkom V1, CAC, Národný víťaz. Premiéru sme mali v záverečných súťažiach chovateľských skupín, kde rodinku Khyi-Mi reprezentovali Avatar, Ardin, Bhagya a Bod-ja. Blahoželáme majiteľom našich šteniatok k výborným úspechom a ďakujeme za to, že im venujú toľko času a lásky!


Khyi-Mi Bhagya Lamleh víťazi výstavy Ardin a Avatar Ch. Khyi-Mi Avatar Lamleh
Viac fotiek nájdete v našom FB albume.
Khyi-Mi Tibetan Terrier
Bhoomi a Bod-ja Bhoomi a Bod-ja Nový rok 2011 sme privítali v krásnej zasneženej prírode na Domaši. Viac fotiek nájdete v albume na FB.

Bhoomi Bhoomi a Bod-ja Bod-ja